سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفاوت تشک طبی با طبی فنری

 

تشک طبی بهتر است یا تشک طبی فنری ؟

نظر شما چیست؟شما بین این تشک ها کدام را انتخاب میکنید؟ملاک انتخاب شما چیست؟آیا تفاوت میان آن ها را می دانید؟

اگر معیارها و عادات خواب خود را به درستی بشناسید انتخاب تشک مناسب برای شما کار چندان سختی نیست البته این امر برای همه افراد هم کار آسانی به نظر نمی رسد تیم خواب شاپ در این مقاله سعی در مقایسه بین تشک طبی و طبی فنری دارد تا کمی به شما در انتخاب درست کمک کند قبلا در مقاله های قبلی به تفاوت میان تشک لاتکس و مموری فوم و همین طور تفاوت میان تشک فنر متصل و فنر منفصل که زیر شاخه های تشک طبی فنری هستند به اندازه کافی صحبت کردیم اما در این مقاله سعی در روشن کردن تفاوت میان تشک طبی و طبی فنری داریم تا کاملا برای شما تفاوت میان آن بارز شود   .

 

تشک طبی:

تشک های طبی تشک هایی هستند که معمولا در آن ها فنر به کار نرفته و حالت ارتجاعی کمتری دارند تشک های طبی به چهار دسته کلی تقسیم میگردند.

1. تشک های طبی که فوم به صورت فشرده درون آن ها قرار می گیرد مثل تشک طبی مدیکال رویال وتشک طبی ارتوپدیک رویال

2. تشک های طبی که تزریق فوم در فنر هستند مثل تشک دنلپ

3. تشک هایی که درون آن لا به لای فنرها فوم قرار می گیرد مثل تشک سوپر کالکشن اونر

4. تشک های ریباندی مثل تشک مدیکال میترا

تشک های طبی بیشتر جهت مصرف کسانی است که از درد در ناحیه کمر و ستون فقرات رنج می برند در اینصورت پزشک برای این افراد تشک طبی تجویز می کند,همین طور این تشک ها برای افرادی مناسب هستند که نرم بودن بیش از حد تشک برای آن ها آزار دهنده است چون تشک های طبی غالبا  تشک هایی سفت هستند که برای نرمی بیشتر روی آن ها یک لایه پد مثلا پد مموری فوم قرار می گیرد چون برخی افراد عادت دارند که روی تشک های بدون فنر بخوابند پس برای آن ها گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

دسته ای دیگر از این تشک ها هستند که طراحی خاص و ویژه ای دارند به صورتی که یک سمت آن ها سفت و سمت دیگر نرم است این شرایط به شما اجازه می دهد که در طول دوره های مختلف فقط با یک زیر و رو کردن تشک به حالت ایده آل خود برسید و نیازی به خرید تشک نو نداشته باشید.

تشک سفت برای افرادی با سن بالا و کسانی که عادت خواب اینگونه دارند مناسب است به یاد داشته باشید که هرچه وزن فردی بالا تر باشد تشک باید سفت تر باشد,یک نکته مهم در این باره این است که شما باید در حین خرید تشک سفت از یک برند مطرح و شناخته شده که کالای با کیفیت تولید می کند خرید کنید که پس از مدتی تشک شما گود نشود.

تشک های طبی ارتوپدیک در واقع برای جلوگیری از ارتعاشات ساخته می شوند که باعث حذف تکان خوردن های بی مورد تشک فنری ساخته می شوند.

 

تشک های طبی فنری:

تشک های طبی فنری خود به دو دسته کلی فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شوند.

1. تشک فنر متصل(بانل):

تشک های فنر متصل خود به دو دسته تشک های طبی و طبی فنری تقسیم می گردند که بعضی از مدل های تشک فنر متصل لایه های مموری فوم دارند,فنر هایی که به هم اتصال دارند محکم اند.

معایب:این تشک ها به دلیل داشتم فنرهای متصل به یکدیگر لرزش های ناشی از تکان خوردن یا جا به جا شدن شریک خواب شما را به سمت شما منتقل می کنند که خوب این احساس برای هر دو فرد نا خوشایند است مخصوصا اگر که خواب سبکی داشته باشید البته گاهی ما بین فنر ها را با فوم پر می کنند که به مقدار قابل توجهی باعث کاهش لرزش های سطح تشک می گردد.

 

      2 . تشک فنر منفصل (pocket spring)

:تشک های فنر منفصل تشک های طبی فنری هستند که بعضی از آن ها دارای مموری فوم هستند,تشک های فنر پاکتی تکنولوژی جدیدی هستند که کار تقسیم وزن را در سطح تشک انجام می دهند و از لرزش زیاد در نواحی مختلف تشک جلوگیری می کنند.

فنر هایی که در داخل پاکت تشک هستند به هم اتصال ندارند به همین دلیل چون به صورت جداگانه تعبیه شده اند لرزش ها را منتقل نمی کنند که مزیت بسیار عالی محسوب می شود و باعت تفاوت زیادی میان تشک های طبی با طبی فنری می شود ضمنا این نحوه عملکرد باعث می شود که به خواب کسی لطمه وارد نشود سر و صدای زیادی ندارند برای زوج های جوان و به طور کلی افرادی که شریک خواب دارند انتخاب بسیار ایده آلی به نظر می رسد, البته کمی بدنه شلی دارند که عیب چندان بزرگی به نطر نمی رسد چرا که اکثر افراد برای خواب تشک کمی نرم تر می پسندند.

مقاله تفاوت بین تشک فنر متصل و فنر منفصل را قبلا برای شما در وبلاگ قرار دادیم برای دریافتن اطلاعات ریزتر آن مقاله را نیز مطالعه کنید.

نتیجه گیری:

در مقایسه ای که بالا انجام دادیم به نظر می رسد که تشک های طبی فنری در مقایسه با تشک های طبی کیفیت بهتری دارند و مناسب تر برای افراد مختلف هستند و تشک های طبی فنری را بیشتر می خرند از آنها در هتل ها هم استفاده می شود.

برای وزن های متوسط و رو به سنگین که مشکل خاصی ندارند مناسب به نظر می رسد.